تاریخ انتشار:93/4/18 - 18:05
شماره مطلب:13934181839
جلسه شوراي پايگاه شهيد بهشتي با حضور فرمانده پايگاه آقاي باقرزاده وديگر اعضا تشکیل شد.

آقای باقرزاده فرمانده پایگاه مقاومت بسیج فرهنگی شهید بهشتی : بسيج عنصري حمایت و صیانت كننده از باورهای انقلابی مردم است .بسيج مجموعه جدا از مردم نیست، بلکه یک طرز تفکر و اندیشه و باوري است كه دردل مردم است و باید آن را برجسته کرد ، تعمیم و اشاعه داد

 به گزارش  خبرنگار پایگاه  مقاومت بسیج  فرهنگی شهید بهشتی، سومین جلسه شوراي پايگاه شهيد بهشتي با حضور آقاي باقرزاده فرمانده پايگاه و ديگر اعضاي در روز جاري (18تيرماه 93) برگزار شد.
درابتداي جلسه فرمانده پايگاه شهید بهشتی، ضمن آرزوي قبولي طاعات وعبادات ،ياد وخاطره شهدا بویژه، شهداي تعلیم و تربیت و نهضت  سوادآموزی را گرامیداشت و با  آرزوي سلامتي روز افزون براي جانبازان انقلاب اسلامي واداي احترام به روح بزرگ معمار انقلاب اسلامی حضرت  امام وآرزوي سلامتي و عزت  و توفیق روز افزون براي رهبری معظم انقلاب اسلامي ، به روایتی از مولای متقيان که فرموده اند: « هركسي که در زمان حمایت از رهبرش خواب باشد زير لگد دشمن از خواب بيدار مي شود» .  اشاره کرد
آقای باقرزاده در این جلسه فرمایشات مقام معظم رهبری را محور سخنان خود قرارداد  وگفت:  در فرمايشات مقام معظم رهبري که در جمع مسئولان کشوری و لشکری ایراد کردند، نكات ظريف و مهمي است كه عصاره خيلي از تحليل هاي سیاسی ، فرهنگی ، اجتماعی در فرمایشات  معظم له نهفته  است و این تفضل الهی است که ایشان می توانند در زمان خیلی کوتاه، یک افق روشن را برای مردم در تمام سطوح ترسیم کنند .
 وی به تعریف اغوا دشمن از نگاه رهبری  پرداخت و ادامه داد: اغوا كردن شیطان یعنی چه ؟ انسان وقتی به زندگی امروز خودش نگاه می کند دقیقأ آن چیزی است که حضرت آقا به آن اشاره می کنند. اغوا كردن را معظم له  این چنین تعریف کردند: « به هم ريختن سیستم محاسبه گر انسان، یا داده هاي غلط را جمع آوري كند یا از داده هاي درست نتیجه غلط بگيرد که هر دو فرقی باهم ندارد» .
 ایشان ادامه داد :آنچه از دیروز تا امروز و از گذشته حضرت آفا روی آن تاكيد مي كند هوشیاری، آگاهی، بصیرت ، دقت نظر مردم و  دنبال کردن همه تحولات اجتماعی ، سیاسی ،ملی و بین المللی به صورت دقیق  است .
 آقای باقرزاده  به بخشی دیگری از فرمایشات رهبری اشاره کرد  و گفت: نکته ای که حضرت آقا به آن تاکید داشتند  ،صيانت از نيروهاي مؤمن و انقلابي بود. به تعبیر معظم له نيروهاي كه هر وقت نظام نياز داشته است جلوی دشمن سينه ستپر کردند و باید مواظب بود که با استفاده نابجا از شعار درست این نیروها به كنار گذشته نشوند.
 وی ادامه داد :حضرت آقا بر چند محور تاکید داشتند ،  توجه به حساسيت زماني که بسیار مهم است. با این همه تحولات در اطراف كشور مثل اتفاقاتی که در عراق ، افغانستان و پاکستان یا گروههای جعلی مثل القاعده و..   که در منطقه می سازند  ، اگربصیرت وآگاهی حضرت آقا نبود ممكن بود خيلي از سياسیون هم دچار تصمیمات غلط بشوند.
 آقای باقرزاده به شيوه دشمنی  امریکا اشاره کرد و اظهار داشت : شیوه دشمنی شيطان مجسم يعني آمريكا با جمهوري اسلامي کاملا تغيير كرده است  و به سمت اقدامات نرم و تمرکز بر اعتقادات، باورها و تفکر و زندگی مردم متمرکز شده است . آنچه که درگذشته تحت عنوان نافرمانی مدنی مطرح بود، امروز به سمت نافرماني هاي شخص پیش می رود. يعني گر تك تك آنها  از نظام جدا شوند همان جامعه ای را تشکیل می دهد که ازنظام جدا هستند.
فرمانده بسیج  پایگاه شهید بهشتی خاطر نشان کرد :  در این فرایند بسيج عنصري حمایت و صیانت  كننده از باورهای انقلابی مردم است .بسيج  مجموعه جدا از مردم نیست، بلکه یک طرز تفکر و اندیشه و باوري است كه دردل مردم است و باید  آن را برجسته کرد ، تعمیم و اشاعه داد. درفرمایشات حضرت امام بسيج را وابسته به انقلاب اسلامي نمی دانند بلكه  بسیج مكتبي است كه پیامبران الهی پاي وفاداري به آرمانهاي آن را امضاء كردند .
 آقای باقرزاده فرصت حضور در بسيج و در صحنه های انقلاب و فرصت کارکردن برای انقلاب  را بسياركم  دانستند و گفتند : این افتخاری است  که خداوند به همه دوستان عنایت و تفضل داشته و  نام ما در لیستی ثبت و ضبط شده است که همه انبياء الهی آنرا امضاء كردند. حتی به شکل  ظاهر و انشاءالله در باطن هر لحظه که به ما می گذرد در صدد حفاظت و صیانت از آرمانهای انقلاب باشیم .
 در ادامه جلسه فرمانده پایگاه شهید بهشتی با اشاره به شرح وظایف ابلاغی پایگاه ها گفت براساس ضوابط و مقررات ، ما  مکلفیم پایگاههای را در سطح ادارات شکل بدهیم. وظایفی برای ما تعیین شده است  که مهم عمل به آن وظایف است. یکی از دعاهایی که  حضرت آقا به آن اشاره کردند  این بود که : «.خدا به من توفيق بده كه عمل هدف دار  انجام دهم ». مهم اطاعت از آن چيز است که طراحي شده است.
 سازمان نهضت سواد آموزی نهادی است که همه کارکنان آن عضو بسیج هستند و به آن باور و اعتقاد دارند .برنامه سازمان بسيج فرهنگيان در راستاي برنامه جامعی برای انسجام بخشي به فعاليت هاي بسيج است . حلقه صالحین  خیلی مهم است . مبدی  حلقه صالحين مقام معظم رهبری است  و هدف از آن دور هم  جمع  شدن  است که  اصل آن  گفتگو  والفت را تقويت مي كند.
در پایان جلسه موارد ذیل به عنوان مصوبات  مورد تاکید قرار گرفت:

  1. حلقه های صالحین  بر اساس دستور العمل و به صورت نوبه ای تشکیل شود.
  2.   اردوی یکروزه بعد از ماه مبارک  باحضور یکی از اساتید بویژه آقای هژبری  برگزار شود
  3. سالن ورزشی برای بسیجیان پایگاه راه  اندازی شود.
  4.   خدمات مشاوره ای در زمینه های مختلف باحضور یک مشاور و متخصص  برنامه ریزی و پی گیری شود.
  5. برنامه دیدار منظم با ایثارگران سازمان پیش بینی شود.
  6. به مناسبت های مختلف پیامک به سایر پایگاه ارسال شود .
  7. هریک از اعضای شورا  گزارش مکتوبی از اقدامات انجام شده حوزه خود را  ارایه دهند.
  8. جلسات پایگاه هر 45 روز يا دو ماه  یک بار تشکیل شود.

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری