تاریخ انتشار:93/4/16 - 10:24
شماره مطلب:13934161831
نشست مشترکی با حضور آقای باقرزاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی و رئیس بازرسی عفاف و حجاب و حقوق شهروندی وزارت کشور در سازمان نهضت سواد آموزی تشکیل شد

آقای باقرزاده : عفاف و حجاب فراتر از پوشش و ظاهر است بلکه صیانت از حریم امنیت خانواده و حقوق شهروندی بوده و توجه دین مبین اسلام به این مسئله، سعادت انسانها و رسیدن به کمال را در بر داشته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه شهید بهشتی، روز دوشنبه نهم تیر ماه 93  نشست مشترکی با حضور آقای باقرزاده معاون وزیر و رئیس سازمان و رئیس بازرسی عفاف و حجاب و حقوق شهروندی وزارت کشور در سازمان نهضت سواد آموزی تشکیل شد.  در این نشست آقای باقرزاده  اظهار کرد: عفاف و حجاب فراتر از پوشش و ظاهر است بلکه صیانت از حریم امنیت خانواده و حقوق شهروندی بوده و توجه دین مبین اسلام به این مسئله، سعادت انسانها و رسیدن به کمال را در بر داشته است.نشست مشترکی با حضور آقای باقرزاده معاون وزیر و رئیس سازمان و رئیس بازرسی عفاف و حجاب و حقوق شهروندی وزارت کشور در سازمان نهضت سواد آموزی تشکیل شد
وی افزود: به منظور گسترش فرهنگ عفاف و پاکدامنی و سعادت افراد ما در سواد آموزی بخشی از ظرفیت خود را روی خواندن و نوشتن صرف کردیم بخش اصلی ظرفیت سوادآموزی به قرآن آموزی و نشر احکام اسلامی گذاشته شده است هم در کتاب های درسی و هم در کتاب های کمک آموزشی به مسئله حقوق شهروندی و عفاف و حجاب توجه زیادی شده است . البته وجود شخص حاج آقای قرائتی به عنوان نماینده ولی فقیه در سازمان بسیاری از این مسائل را حل کرده و ما عفاف و حجاب را جز زندگی خود می دانیم و هیچ وقت در محیط کاری و در محیط خانه و جامعه فاصله ای را بین خود و این موضوع احساس نکردیم و همیشه جز ضروریات دانسته ایم.آقای باقرزاده خاطر نشان کردند سازمان نهضت سوادآموزی حدود 40 هزار نفر آموزشیار در ابتدای سال 90 در اختیار داشت و بالغ بر 90 درصد آنها خانم بودند و هیچ کدام از این افراد را شما بدون چادر و پوشش مناسب نمی توانستید ببینید و همه آنها در آموزش و پرورش استخدام شدند حدود 86 همایش کشوری در چند سال اخیر رفتیم و در همه این همایش ها عفاف و حجاب به عنوان اصل مورد توجه بوده است .همکاران سازمانی در چند سال اخیر اقدامات خوبی در این زمینه انجام دادند و شما می توانید از نزدیک آنها را مشاهده کنید که به برخی از آنها اشاره می شود :

  1. تمامی همکاران خانم در سازمان با پوشش کامل و چادر در محل کار خود حضور می یابند .
  2. اتاق کار همکاران خانم جدا از همکاران آقا می باشد .
  3. برگزاری گردهمایی به خانواده همکاران در مناسبت های مختلف و به مسئله حقوق شهروندی و عفاف و حجاب در خانوادهاپرداخته می شود .
  4. در مناسبت هفته سوادآموزی برای اعضای خانواده راه پیمایی و کوه پیمایی برگزار می شود.
  5. سیستم تکریم از ارباب رجوع در سازمان راه اندازی کرده ایم که از طریق پیامک و تلفن گویا وضعیت و شرایط ثبت نام مخاطبین اعلام می شود.
  6. سازمان در چند سال گذشته هیچ پرونده تخلفات اداری نداشته است .
  7. منشور اخلاقی در قالب تابلو در طبقات ساختمان  نصب و  در سایت سازمان جهت مطالعه همکاران و ارباب رجوع درج شده است .
  8. برای تکریم از ارباب رجوع میز خدمت راه اندازی کرده ایم.
  9. بخشی از محتوای آموزشی کتاب های درسی و کمک آموزشی در دوره های سوادآموزی ، تحکیم و انتقال به حقوق شهروندی و مسئله عفاف و حجاب اختصاص داده شده است.

در ابتدای این نشست آقای جانه رئیس بازرسی عفاف و حجاب و حقوق شهروندی وزارت کشور پس از استماع گزارش سازمان از روند کار و اقدامات صورت گرفته ابراز خوشنودی و رضایت کردند و افزودند همکاران این سازمان به لحاظ نهادی بودن و وجود شخص آقای قرائتی و مدیران لایق هنوز چهره انقلابی و وفادار بودن به آرمانهای امام راحل و رهبری معظم(مدظله العالی )  مشاهده می شود.وی در ادامه،گزارشی از اقدامات خود در سایر دستگاه ها و منشور حقوق شهروندی ارائه نمودند و از همکاران سازمان نهضت سوادآموزی خواستند اقدامات خود را در این زمینه به صورت مکتوب و مصور به همراه مستندات لازم به آن بازرسی ارسال کنند . در پایان هم آقای موم نام کارشناس مسئول بازرسی عفاف و حجاب و حقوق شهروندی وزارت کشور پس از بازدید از بخش های مختلف سازمان ابراز رضایت کردند.

 

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری