تاریخ انتشار:93/4/23 - 12:44
شماره مطلب:13934231861
جلسه هماهنگی مدیران و دبیران حقله های صالحین پایگاه شهید بهشتی تشکیل شد .

آقای باقرزاده : حلقه های صالحین یک برنامه منسجم برای خودسازی ، آمادگی روحی و اعتقادی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه شهید بهشتی جلسه هماهنگی مدیران و دبیران حلقه های صالحین  پایگاه با حضورآقای باقرزاده فرمانده پایگاه شهید بهشتی ومدیران و دبیران حلقه ها در تاریخ 23 تیرماه برگزار شد .
این  جلسه با تلاوت آیاتی ازکلام الله مجید شروع  و سپس آقای باقرزاده  ضمن خوش آمد گویی به حاضرین و آرزوی قبولی طاعات و عبادات و بهره مندی از فیوضات لیالی شبهای قدر  یاد و خاطرهشهدای انقلاب اسلامی و امام شهدا را گرامیداشت  و  اهداف تشکیل پایگاههای بسیج در ادارات را در سه محور  زیر بیان داشت :

  • تحقق ارتش20 میلیونی که حضرت امام فرموده بودند:« کشوری که 20 میلیون جمعیت دارد باید 20میلیون بسیجی داشته باشد ».
  • ارتقاء بصیرت ، آگاهی و حفظ  و نشر ارزشهای دفاع مقدس
  • حفظ وتقویت انسجام تشکیلاتی ،آمادگی جسمی  و روحی مستمر، اشراف  برمحیط پیرامونی  و مشارکت در فعالیتهای گروهی

فرمانده پایگاه شهید بهشتی  با اشاره به فراز و فرودهای انقلاب اسلامی بعد از پیروزی،مواضع  بسیج  را متناسب  با اقتضائات زمان  و نیازهای انقلاب  خواند و اظهار داشت : یک روز ماموریت بسیج  در جهبه ها و مدافع حریم  ملت و کشور بوده  و در فصل سازندگی ، در توسعه و پیشرفت کشور ماموریت داشته است  . در واقع موضع .بسیج  همسو با دیدگاهها و فرامین مقام معظم رهبری  است  . اصولا ایده تشکیل حلقه های بسیج  را حضرت آقا ارایه دادند .  امروز اگر مجموع  بسیج در قالب پایگاه  ها و تشکل ها  حضور دارند  بخش عمده حضور آنان باید پرداختن به موضوع های سیاسی ، فرهنگی ، اجتماعی  و مسائل تربیتی و اعتقادی خودشان باشد . حلقه های صالحین  یعنی  یک برنامه منسجم  برای خودسازی ، آمادگی روحی و  اعتقادی  در صحنه هایی که پیش خواهد آمد .  آنچه مهم است  شکل گیری و انتقال  این میراث بزرگ فرهنگی  بعنوان  یکی ازمصادیق تمدن بزرگ ایران و یافته های  سالهای دفاع مقدس  و پس ازآن به نسل آینده است.
آقای باقرزاده کارکرد حلقه های صالحین  راتقویت بینش ، آگاهی  و پایه های اعتقادی اعضای پایگاه  خواند و گفت : یک  موضوع مطرح ، مطالعه  و راجع به آن پژوهش و به سایر اعضا ارایه می شود و می توان اولویتها را  مناسب با نیازهای سازمان برنامه ریزی کرد. هرچه اهداف سازمانی سریع تر و روان تر و مطمئن تر پیش برود در واقع بسیج موفق تر عمل کرده است و هرچه اهداف سازمان پیشرفت داشته باشد،  در واقع اهداف نظام تحق یافته است. در بسیج اصل  بر اطاعت  و عمل به آنچه که گفته می شود ، است
فرمانده پایگاه شهید بهشتی  گفت: در بخش محتوایی حلقه های صالحین  باید مطالبی ارایه شود که پاسخگوی ابهامات ، شبهات و قابل گفت وگو باشد . درحوزه سواد آموزی  مطالبی زیادی برای گفت وگو است  : سواد آموزی و فرهنگ ، اقتصاد و...
 در این جلسه که آقای کوثری معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نیز حضور داشتند ، آقای نصرتی هماهنگ  کننده حلقه های صالحین پایگاه ، گزارشی از نحوه سازماندهی نیروها  و شیوه نامه حلقه صالحین ارایه داد.
 

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری